Ağız ve Diş Sağlığını Korumanın Yolları - NARDENT

Ağız ve Diş Sağlığını Korumanın Yolları

Ağız ve Diş Sağlığını Korumanın Yolları

Gülümsemek her zaman için ortama pozitif enerji yayar. Kimi zaman ne kadar isteseniz de gülümsemekte zorluk çekersiniz. Bunun başlıca sebebi ise dişlerinize yeterince güvenmiyor olmanızdır. Yeterli bakımı yapmamış olabilirsiniz ya da herhangi bir rahatsızlık geçirdiğiniz için diş kaybınız olabilir. Bu gibi durumlarda üzülmenize hiç gerek yoktur. İşini bilen hekimlere kendinizi teslim ettiğinizde, güvenli gülüşlere yeniden merhaba diyebilirsiniz. Bizler, kurumumuzda hastalarımız ile yakından ilgileniyoruz.

İlk olarak onların şikayetlerini dinliyoruz. Ardından nasıl bir görünüm elde etmek istediklerini soruyoruz. Kendilerine nasıl bir işlem uygulayacağımızı anlatıyoruz. Ağız ve diş sağlığı çok önemlidir. Bakımlı bir ağız demek, sağlıklı bir vücut anlamına gelir. Diş bakımının çok küçük yaşlarda kazandırılması gerekir. Çünkü çocuk küçük yaşlarda diş bakımını öğrenmezse, ileriki yaşlarda hiç öğrenemiyor ve ebeveynler şeffaf diş teli tedavisi gibi çözümlere başvurmak durumunda kalabiliyorlar. Burada anne ve babalara da epey iş düşüyor. İlk olarak ebeveynlerin kendi
dişlerine bakmaları gerekir ki çocuklar da dişlerine önem versin.

 

Diş Dolgusu Yaptıracaklara Öneriler

Temiz ve bakımlı bir ağza herkes sahip olmak ister. Bunun için sadece istemek yeterli değil, çaba göstermek gerekir. Dişlerin düzenli olarak fırçalanması gerekir, sigara, alkol gibi kötü alışkanlıklardan uzak durmak gerekir. Özellik ile asitli içecekler de diş minelerine oldukça zarar veriyor. Bu neden ile bu tür içeceklerden de uzak durmak gerekir. Zaman zaman ne kadar dişlerinize özen gösterseniz de birtakım çürüklerin oluşmasına engel olamazsınız. Bu gibi durumlarda dişinize dolgu yaptırmak en mantıklısı olacaktır. Merkezimizde dişiniz ile ilgili olması gereken tüm işlemleri gerçekleştiriyoruz. Bünyemizde çalışan tüm hekimlerimiz bu işin eğitimini almış uzman olan kişilerdir. Bu konuda içiniz rahat olsun.

Dişinize dolgu yapılacağı zaman, ilk olarak hekimimiz dişlerinizi muayene etmesi gerekir. Çürüklerin ne derece ilerlemiş olduğunu anlaması açısından bu şarttır. Ardından dişlerinizde oluşan sinirleri temizleyerek, dolgu için zemin hazırlar. Bazı durumlarda hekiminiz röntgen filmi isteyebilir. Her hasta aynı değildir, bunu da göz önünde bulundurmak gerekir. Hasta için her zaman önemli olan, hekimi ile düzgün bir iletişim sağlayabilmesidir. Hasta, hekiminin karşısında kendini iyi hissetmek ister. Hastalarımıza diş dolgusu yapmadan önce ve sonrasında nelere dikkat etmesi gerektiği hakkında bilgilendirme yapıyoruz. Bizim için hastalarımızın memnuniyeti çok önemlidir. Bunun için çalışıyoruz.

Diş Beyazlatma İşlemini Neden Yaptırmalıyım?

Doğal bir gülüşe sahip olmayı herkes ister. Hele bu gülüş hem doğal hem de temiz olursa çok iyi olur. Kullanılan ilaçlar, asitli içecekler ya da kahve ve sigara gibi içeceklerden dolayı dişler zaman ile rengini yitirebilir. Bu gibi durumlarda hekimlerin önerdikleri diş beyazlatma işlemidir. Teknolojinin de gelişmesi ile birlikte günümüzde diş beyazlatma işlemi süresi epey kısalmıştır. Yarım saat içerisinde işlem tamamlanabilir. Her işlemde olduğu gibi diş beyazlatma işleminde de doktor tercihi çok çok önemlidir. Diş beyazlatma işleminizi, kliniğimizde gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz. Kliniğimiz, tüm son teknolojileri takip ederek, bunları hastalarına uygular. Kısa süre içerisinde işlemleriniz hallolur. Misyonumuz gereği hastalarımız ile iletişimimizi iyi tutuyoruz. Hastalarımız, gönül rahatlığı ile sorularını bizlere yöneltebiliyorlar. Bunun yanı sıra hastalarımıza, işlem öncesinde ve sonrasında neler yapması gerektiği hakkında bilgiler veriyoruz. Bizler için hastalarımızın memnuniyeti çok önemlidir. Buna oldukça dikkat ediyoruz. Hekimlerimiz, tüm gelişmeleri yakından takip ediyor ve eğitimlere katılıyorlar. Aynı zamanda hekimlerimiz, hastalarımızı ağız ve diş sağlığı bakımı hakkında bilgilendirmeyi kendilerine amaç edinmişlerdir.

Ağzımız sindirimin ilk başladığı yerdir ve bu durumda dişler çok büyük öneme sahiptirler. Hem sağlıklı bir sindirim hemde güzel bir gülüş için sağlıklı dişlere kim sahip olmak istemez ki? Bu nedenle diş sağlığı istisnasız tüm Dünya’da insanlık için çok önemlidir. Sağlıklı dişler görsel anlamda kazandırdığı güzelliğin yanı sıra konforlu bir yaşam sürmek adına da büyük öneme sahiptir.

Peki diş sağlığı için nelere dikkat etmeliyiz? Diş sağlığı için dikkat edilmesi gerekenler arasında ilk sırada dişlerimizi her gün düzenli olarak fırçalamak yer almaktadır. Çünkü yemeklerden sonra ağızda biriken bakteriler çürük dişlerin en büyük nedenidir ve sadece dişlerinizi fırçalayarak bu bakterilerden kurtulabilirsiniz. Diş arasına giren yemek artıkları fırçalanmadıkları takdirde ortaya çıkan bakteriler diş minesine saldırmakta ve dişin çürümesine neden olmaktadır.

Sağlıklı dişler için diş fırçalamanın yanı sıra dişin güçlenmesini sağlayacak kalsiyum ve florür yönünden zengin yiyeceklerin tüketimi de gerekmektedir. Yani dişi hem içten beslemeli hem de dıştan korumalıdır. Böylelikle diş eti çekilmesi ve diş çürüğü gibi son derece rahatsızlık verici hastalıklardan korunabilir, daha sağlıklı ve estetik diş bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Diş Sağlığı Korumak ve Estetik Dişlerinizi Korumak için Dikkat Etmeniz Gerekenler

1. Birçok diş çürüğünün oluşumu aylar sürer. Diş hekimine gitmek için dişlerin ağrıması beklenmemelidir. Yılda iki kez diş hekimine gidilmelidir.

2. Çocukluk dönemindeki beslenme diş sağlığı yönünden çok önemlidir. Kalsiyum, fosfor ve flor mineralleri yeterince alınmalıdır. Diş eti, diş sağlığı ve sağlamlığı için gerekli C,A ve D vitamini eksikliği olmamalıdır. Süt, süt ürünleri ve taze meyveler özellikle yararlıdır.

3. Sürekli yumuşak besinlerle beslenmekten kaçınılmalıdır. Havuç, elma gibi yiyecekleri ısırarak yemek diş sağlığı için gereklidir.

4. Öğün aralarında rastgele ve şekerli ürünler yemekten kaçınılmalı, her tatlı yiyecekten sonra ağız suyla yıkanmalıdır. Asit, kola, gazoz gibi içeceklerden kaçınılmalıdır.

5. Her akşam yatmadan önce ve yemeklerden sonra dişler tekniğine uygun olarak fırçalanmalıdır.

6. Dişler kürdan dahil hic bir şeyle karıştırılmamalıdır. Diş araları temizliğinde diş ipliği kullanılabilir.

7. Sigara ve alkol diş sağlığı için çok zararlıdır.

8. Fındık, ceviz gibi şeyler dişle kırılmamalıdır.

9. Sakız çiğneme, ağza kalem veya parmak sokma, tırnak yeme, dudak, parmak, yanak ısırma, özellikle ilkokul sıralarında çeneye el dayama gibi alışkanlıkların dişler ve çene için zararlı olduğu unutulmamalı, bunlardan kaçınılmalıdır.

10. Çok soğuk ve çok sıcak yiyecek ve içeceklerden kaçınılmalıdır.

11. Diş hekimi gerekli görmedikçe diş çektirmemelidir.

12. Çocuklara 2 yaşından sonra yalancı meme, biberon kullandırılmamalıdır.

13. Ağzı açık uyuma dişlere zararlı olduğundan; burunda böyle uyumaya sebep olan tıkanıklık nedenleri araştırılıp tedavi edilmelidir.Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez. Bu bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.


İletişim ve Adres

Adres: Büyükdere Cd. Saadet Apt. No:65 Kat:1 No:2 - Mecidiyeköy / Şişli İstanbul
E-Posta: info@nardent.com
Telefon:+90 (212) 211 11 53
GSM:+90 532 627 40 83