Lamine (Yaprak) Porselen Diş Kaplama Nedir? Nasıl Yapılır ve Fiyatları

Duplicated Lamina
Estetik diş hekimliği sahasının son dönemdeki yeni uygulamalarından olan duplicated lamina diş çalışması birçok avantajı hastanın memnuniyetine sunmaktadır. Bu avantajları şöyle sıralayabiliriz; Dişimi Kestirmek istemiyorum!! Diş kesmeden, kesimsiz diş ile estetik diş;Estetik diş hekimliğinde diş hekimlerinin en çok karşılaşılan sorulardan biri “diş kesmeden estetik diş yapılabilir mi?” sorusudur. Estetik diş talep eden birçok hasta diş sağlığı önemi açısından dişlerini kestirmeden yâda herhangi bir müdahale yapılmadan diş protezi talep etmektedir. Kesimsiz diş restorasyonu yapmak ise yakın geleceğe kadar estetik diş hekimliği açısından neredeyse imkânsız idi. Son çıkan uygulama yöntemlerinden olan Duplicated Lamina Diş ile diş hekiminiz dişlerinize hiçbir müdahale etmeden sadece ölçü alarak estetik diş laminasını(yaprak diş, yaprak porselen diş, lamina, lamina diş kaplama) hazırlayabilir. Böylece hasta stres yaşamadan kısa sürede prova seanslarına geçebilir.
 

Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

 

Dişlerimiz besinleri parçalamada ve çiğnemede büyük önemi olan kemiksi yapılardır. Ancak zamanla gereken özen gösterilmediği zaman madde kayıpları ve diş eksikliği gibi durumların görünmesi ile estetik görünüm açısından kişide psikolojik ve sıkıntılı bir durum yaratabilir. Diş kaplamada metal porselen ve günümüzde oldukça yaygın olan zirkonyum diş kaplama kullanılmaktadır. Diş etlerinde renk farklılığı yaratmadan kullanılabilen zirkonyum kaplama metal zirkonyum alt ve üst dişlerin kaplamaları için idealdir. Estetik açıdan güzel duran diş kaplama fiyatları diş yapısının durumuna göre belirlenmektedir.
 

Diş Kaplamanın Yapım Aşamaları

 

Diş Kaplamasında yaklaşık olarak hazırlanması gereken süre 2 ila 4 seans arasında değişebilir. Öncelikle diş kaplama yada köprü için hazırlanmalıdır. Daha sonra uygulanacak adımlar şunlardır;

1- Dişler aşındırılarak küçültülerek dişlerin ölçüsü alınır.

2- Özel laboratuarlar da hazırlanan ölçülerle damak yapısının ölçüsü alınır.

3- Dişlerin oturması ve ölçü alınması ile kaplamanın damak ve diş yapısına uygun olarak takılması gereklidir.

4- Gerekirse tekrar diş ölçüsünün gerektiği durumda provası için doktora gönderilmesi gerekebilir.

Ölçüleri alınmış olan dişlerin hastanın provalarından sonra takılması işlemine geçilebilir.

Kanal Tedavisine Gereksinim

 

Uzun süreli tekrarlayan ağrılarda kanal tedavisine ihtiyaç duyulabilir. Tedavide hasar gören ve iltihaplı olan dişler için kanal tedavisi çözüm olmaktadır. Dişin pulpa denilen özü çıkarılıp temizlenerek tekrar dişin doldurulması ile tedavi sağlanır. Diş tedavisi olan kanal tedavisi fiyatları dişlerin çokluğuna göre doktor yada  bazı hastane fiyatlarına göre değişim göstermektedir.
 

Diş Beyazlatması Gerekir Mi?

 

Görünüm ağız yapısı ne kadar güzel olursa olsun önemlidir. Özellikle diş beyazlığında rahat gülümsemenizi sağlayan beyaz dişlere kavuşmak için diş beyazlatma sayesinde sağlıklı dişlere sahip olabilirsiniz. Dişler zamanla yediğiniz yiyeceklerden kahve yada çay gibi içeceklerin oluşturduğu etkilerden sararmaktadır. Diş beyazlatmada etkin tedavilerle gülüşünüzü saklamadan gülümseyebilirsiniz. Dişlere uygulanan tedaviler ve kullanılan tedavi metotlarına göre diş beyazlatma fiyatları farklı olabilir fiyat almak için bize ulaşabilirsiniz.

 

Diş hekimliğinin en büyük sorunu diş tedavisi, diş tedavisi sırasında kullanılan aletlerden ve diş tedavisi sırasında kullanılan aletlerin sesinden veya görüntüsünden etkilenen hastaların yaşadığı stres korku ve anksiyetedir. Özellikle diş hekimi korkusu üzerine çalışmalar ve diş hekimleri tarafından hastalara özgü geliştirilen ve uygulanan telkin yöntemleri mevcuttur. Tedavi süresini uzatan, tedavi planlamasını geciktiren bu tip telkinlere, kesimsiz, müdahalesiz, dişi kesmeden uygulanan yeni yöntemlerde ihtiyaç duyulmamaktadır. İnnovatif olarak geliştirilen bu yöntem ile Duplicated Lamina, Porselen Lamina diş(yaprak diş, yaprak porselen diş, lamina, lamina diş kaplama) gibi Estetik diş çalışmaları artık çok daha konforlu yapılabilmektedir.

 

Estetik diş hekimliğinde şeffaf çalışmaların önemi

 

Estetik diş hekimliği çalışmalarında renk ve ışık yansımaları çözüme kavuşturulan başlıca olgulardır. Hastanın talep ettiği estetik diş hedefine ulaşmak için renk seçimi dikkatlice ve titizlikle yapılmalıdır.

 

Renk seçimini etkileyen en büyük etken ise kullanılan materyalin ışık kırılganlığıdır. Materyalin ışığı geçirmesi ile doğal ve estetik diş çalışması yakalanabilir. Duplicated Lamina (Porselen Lamina diş, yaprak diş, yaprak porselen diş, lamina, lamina diş kaplama) ile altyapı kullanılmadan sadece porselen tozları ile protez tasarlanı üretilmektedir. Böylece estetik dişin rengi renk temelini dişin doğal renginden alıp, porselen katmanlarıyla istenilen diş rengine uyumlanır. Bu yöntem ile hem estetik bir diş elde edilirken hem de dışardan bakıldığında doğal görünen bir diş protezi uygulanmış olur.

 

Estetik diş hekimliğinde Duplicated Lamina

 

Estetik diş hekimliği olgusu hastanın diş görünüşüne de önem veren bir diş hekimliği yaklaşımıdır. Arka dişlerde daha çok fonksiyonel açıdan yaklaşım önemliyken ön dişlerde veya başka bir deyişle gülümseme sırasında karşı taraftan görünen dişlerin hem fonksiyonel hem de estetik durumunu inceler ve tasarlar.

 

Duplicated Lamina (Porselen Lamina diş, yaprak diş, yaprak porselen diş, lamina, lamina diş kaplama) uygulamalarında ilk amaç hastanın doğal diş dokusunu ve rengini bozmadan daha estetik bir diş elde etmektir. Tasarlanan yeni görüntü, mikronlarla ölçülebilecek kalınlıkta bir cam tabaka üzerine hasta ve hekim ortak kararı ile belirlenen renge uygun porselen tozlarının tabaka tabaka uygulanması ile elde edilir. Doğal diş temelli bu uygulama ile dişten yansıyan ışık porselen katmanlarından geçerken absorbe olan rengi görüntüye yansıtır. Hasta ve hekim işbirliği ve empatisi bu renk seçiminde son derece önemli ve etkindir. Estetik diş hekimliğinin amacını icra etmede en faydalı araçlardan biridir Duplicated Lamina (Porselen Lamina diş, yaprak diş, yaprak porselen diş, lamina, lamina diş kaplama)

Lamine (Yaprak) Porselen Diş Kaplama Fiyatları

Porselen diş kaplama fiyatları için Nardent telefon numaramızdan veya kliniğimize gelerek ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

Alo Nardent 7/24 Şişli Mecidiyeköy Nöbetçi Dişçi Hattı

Telefon: +90 (212) 211 11 53

GSM: +90 532 627 40 83Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez. Bu bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.


İletişim ve Adres

Adres: Büyükdere Cd. Saadet Apt. No:65 Kat:1 No:2 - Mecidiyeköy / Şişli İstanbul
E-Posta: info@nardent.com
Telefon:+90 (212) 211 11 53
GSM:+90 532 627 40 83