Protez Diş (Hareketli Diş Protezi) Nedir, Nasıl Yapılır ve Fiyatları - Nardent

Hareketli Protez

Hareketli protez konusunda internet üzerinde çok detaylı bilgiler bulamayabilirsiniz. Sizin için en pratik şekilde hareketli protez nedir? nasıl yapılır? ve ne gibi durumlarda gerekir bunlardan bahsedeceğiz.

 

Hareketli Protez Nedir?

 

Hastalar yeterli diş sayısına sahip olmadığında çıkarılıp takılan protezlere hareketli protez denir. Genellikle mecbur kalınmadan hareketli protez yapımına başvurulmaz. Hareketli protez aslında genel olarak bilinen çıkarılıp takılması sebebi ile ismini almaz. Aynı zamanda diş içerisinde oynaması sebebi ile de bu isim verilmiştir. Yapısı itibariyle çok istenilen bir yöntem değildir. Ancak  konu başında söylediğimiz gibi mecbur kalınan durumlarda bu uygulama gerçekleştiriliyor. Hareketli protez diş sağlığı açısından önemli bir yöntemdir. Doğru hekimler tarafından yapılırsa hastayı rahatsız etmez. Bu nedenle estetik ve el becerisi yüksek hekimleri tercih etmenizi öneriyoruz.

Genelde üst çene kısmı için çok fazla hastaların rahatsız olmadığını söyleyebiliriz. Alt çene dişlerinde ise hareketli protez dilin teması ile rahatsız edici olabiliyor.  Bu nedenle genelde alt çenede uygulatılmak istenmez. Bunu bildiğimiz için hareketli protez konusunda çok hassas çalışmalar yapıyoruz. Hekimlerimiz mümkün olduğunca sizi en rahat ettirecek yöntemleri uygulamaya çalışmaktadır. Bu nedenle ücretsiz muayene hizmetimizden yararlanarak önce dişinizin durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Hareketli Protez Ne Kadar Dayanır?

 

Genelde hareketli protez yaklaşık 4 sene kadar dayanmaktadır. Diğer diş hizmetleri gibi olması yapısı itibariyle beklenmez. Ancak genelde bizim çalışmalarımızda çok daha fazla dayandığı oluyor.Yinede 4 sene sonrası hastanın yeniden gelip protezini değişmesi önerilebilir. En azından kontrol edilmesi büyük önem taşıyor.  Mümkünse hastaların her yıl kontrole gelmeleri en doğru olan yoldur. Her kontrolde ufak düzeltmeler ile hareketli protezin ömrü uzayabilir.

 

Hareketli Protez Çeşitleri Nelerdir?

 

İmmediat protezler, klasik parsiyel protezler, tam protezler, hassas bağlantılı protezler ve diş üstü protezler olarak ayrılmaktadır. Kafanızı karıştırmamak adına bunları çok detaylı anlatmadık. Bunlar içerisinde adından da anlayacağınız gibi klasik parsiyel protezler en yaygın olarak kullanılır.

 

Hareketli Protezin Avantajları

 

İmplant tedavisine göre çok daha ekonomik ve hızlı bir çözüm sağlar. Bazı durumlarda diş kesimi olmadığından kısmi diş eksikliklerine en uygun yöntemdir.

 

Hareketli Protez Fiyatları

 

Hareketli protez fiyatları yapılan uygulamaya göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle öncelikle muayene olmanızı tavsiye ediyoruz. Sizin için en ekonomik ve en uygun yöntemi beraber seçebiliriz. Ayrıca zaman kazanmanız açısından da tedavi şekli önerilebilir. Ücretsiz muayene hizmetinden yararlanarak dişiniz hakkında bir yol haritası hazırlayabiliriz.Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez. Bu bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.


İletişim ve Adres

Adres: Büyükdere Cd. Saadet Apt. No:65 Kat:1 No:2 - Mecidiyeköy / Şişli İstanbul
E-Posta: info@nardent.com
Telefon:+90 (212) 211 11 53
GSM:+90 532 627 40 83