İmplant Diş Yaptırmak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler - NARDENT

İmplant Diş Yaptırmak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler

İmplant Diş Fiyatları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İmplant diş, çürük nedeniyle çekilmiş dişin yerine konan titanyum köklerdir. İmplant yapıldıktan sonra, istenilen formda ve estetik diş yapılması sonucu gelecek de oluşabilecek kemik erimeleri de engellemiş oluyor. Çünkü yaş ilerledikçe çekilen dişlerin bulunduğu yerdeki kemikler kullanılmadığı için kemik erimesi başlar. İmplant yapımı sırasında hastanın kendi dişleri asla zarar görmez. Diş çekimlerinden sonra boşlukların doldurulması için, sağlam dişlerde kesilerek köprü yapılır; kişinin sağlam dişleri de zarar görür fakat implant diş yapımında sağlam dişler hiç bir şekilde zarar görmez. Sadece çekilen diş yerine, hastanın kendi dişi kadar sağlam ve kendi dişleri ile uyum içerisinde yeni bir diş yapımı söz konusudur. Ağızdaki diş eksikleri tamamlandıktan sonra yapılacak diş beyazlatma ile ağızda bulunan dişlerin bakımı yapılır.

 

İmplant Diş Tedavisi

İmplant Diş Tedavisi

 

İmplantın Avantajları

İmplantın en büyük avantajı kemikler zarar görmediği sürece üst yaşta bir sınırlama yoktur. 18 yaşından küçük hastalara gelişimi tamamlanmadığı için uygulanmaz ama 70-80 yaşındaki bir hastaya rahatlıkla implant yapılabilir. Bunun dışında implantın faydaları saymak gerekirse;
 

  • Ağızda sabit dişler olacağı için hastanın çiğneme problemi tümüyle ortadan kaldırılmış olur. Hem estetik yönünden de hastayı rahatlatan bir uygulamadır.
  • Uzun ömürlü olması nedeniyle çok tercih edilir. İmplantın sağlam olması nedeniyle de üzerine yapılan porselen ya da protezler zamanla zarar görse bile, implantta bir bozulma olmayacağı için sadece porselenin ya da protezin değiştirilmesi yeterli olacaktır.
  • Hastanın kemik yapısında bir sorun yoksa implant uygulaması kısa zamanda yapılabilir.

 
İmplant uygulama, şeker hastalığı gibi kontrol altına alınmasında sorun yaşanan hastalıklara sahip kişilere uygulanırken hastanın doktoru ile işbirliği içerisinde mesela şekeri kontrol altına alındıktan sonra yapılabilir. İmplantın tek düşmanı sigaradır. Uygulandıktan sonra ve İyileşme süresinde hastalar kesinlikle sigara içmemelidir.

İmplant Diş Fiyatları

 

İmplant diş fiyatları hakkında sabit bir fiyat vermek mümkün değildir. Çünkü operasyon çeşitlilik gösterebilir. Kemik problemi yaşayan bir hastaya, kemik uygulamasının yapılması gibi ekstra durumlar yaşanabileceği için implant diş fiyatı hakkında net bir rakam verilmesi mümkün değildir.

 

Nardent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak, implant ya da diş beyazlatma gibi işlemleri yaptırmadan önce ücretsiz muayene olarak yapılacak uygulamaların belirlenmesi ile implant ya da diş beyazlatma fiyatlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca kliniği ziyaret sırasında donanım açısından ne kadar yenilikçi olduğumuzu ve sağlığınız için hijyene verdiğimiz önemi, personel ilgimizi yerinde görerek yaptığınız seçimin ne kadar doğru olduğunu görebilirsiniz.Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez. Bu bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.


İletişim ve Adres

Adres: Büyükdere Cd. Saadet Apt. No:65 Kat:1 No:2 - Mecidiyeköy / Şişli İstanbul
E-Posta: info@nardent.com
Telefon:+90 (212) 211 11 53
GSM:+90 532 627 40 83