Kanal Tedavisi ve Dolgu | Kanal Tedavisi Fiyatları | Kanal Tedavisi Uzmanı

Kanal Tedavisi

Kanal tedavisi ile ilgili genel bilgilerin yanı sıra dikkat etmeniz gereken önemli püf noktalarına da değinmeye çalıştık. Yazımız içerisinde bu aşamaya gelmeden diş problemlerinizi önleyebileceğiniz yöntemleri sizlerle paylaştık. Elbette aklınıza takılan bir soru olursa çekinmeden bizimle paylaşabilirsiniz. Ayrıca muayenelerin ücretsiz olduğunu ve dişlerinizdeki problemlerin ayrıntılarını ücretsiz öğrenebileceğinizi belirtmek isteriz.

Kanal Tedavisi Nedir?

Kanal tedavisinin tanımı ile başlamak en doğrusu olacaktır. Kanal tedavisi kısaca diş özü yani pılpada oluşan canlı organizmaların dişte verdiği hasarı önlemek için yapılan bir tedavi yöntemidir. Genelde diş sağlık sitelerinde karmaşık cümlelerle basit bir tanımı aslında anlaşılması zor bir hale getirebiliyorlar. Diş sağlığı açısından önemli bu tedavi yöntemi düşündüğünüz ve yazılanlar kadar zor bir tedavi yöntemi değildir.

Kanal Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kanal tedavisi diş özünün içinde oluşan bakterilerin dezenfekte edilmesi için uygulanır. Bu aşamanın ardından diş restore edilmeye başlar. Pulpa temizlenmiş kanal kapatılarak görünümü bir kaç yöntemle düzeltilir. Kanal tedavisinde dikkat edilmesi gereken önemli konulardan biri de dezenfekte işleminin doğru yapılmasıdır. Aksi halde bir kaç hafta sonra ciddi ağrılar ve hatta ileri ki dönemlerde dişin kaybedilmesi söz konusu olabilir. Bu nedenle kanal tedavisi yapan uzmanın net bir tedavi uygulaması gerekiyor.

Kanal Tedavisi Uzmanı

Bu tedavi sürecinde size güven veren ve işinin uzmanı bir hekimle çalışmanız gerekiyor. Bu tedavinin amacı olan dişi kurtarma ve yenilemenin tersine dönmesini hiç kimse istemez. Bu alanda Nardent hekimlerinin özel bilgileri ve muayene sırasındaki özeni sizi de kendilerine hayran bırakacak.  Tedavinizi hangi diş hekimine yaptıracaksanız bu alanda titiz ve bilgili olmasına dikkat edin. Ayrıca aklınıza takılan tüm soruları çekinmeden sormayı ihmal etmeyin.

Kanal Tedavisi Fiyatları

Kanal tedavisi fiyatları elbette bizim en merak ettiğimiz konular arasında yer alıyor. Ancak net bir rakam verebilmek için teşhisin tam konması ve dişlerin durumunun görülmesi gerekiyor. Polikliniğimizde ücretsiz muayene olarak alabileceğiniz en güzel tekliflerden birini alabilirsiniz.

 

Kanal Tedavisi ve Dolgu

Kanal tedavisi sonrası en önemli konulardan birisi dolgunun doğru yapılmasıdır.  Dolgu konusunda kriterimiz ise gerçek dişten ayırt edilememesidir. Başarılı diş hekimlerinin en önemli yeteneklerinden biri bu olarak kabul edilir. Yapılan yurt dışı araştırmalarında hastaların bir çoğunun şikayeti tedavi sonrası yapılan dolguların erken düşmesi veya istenilen görüntüye ulaşamaması olmuştur. Örnekleri incelemek ve daha fazla bilgi almak için iletişim adreslerimizden bilgi alabilirsiniz.Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez. Bu bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.


İletişim ve Adres

Adres: Büyükdere Cd. Saadet Apt. No:65 Kat:1 No:2 - Mecidiyeköy / Şişli İstanbul
E-Posta: info@nardent.com
Telefon:+90 (212) 211 11 53
GSM:+90 532 627 40 83