Lamina Diş Kaplama | Lamina Diş Nedir? | Lamina Diş Uygulaması

Lamina Diş Kaplama

Ağız ve diş sağlığı, sindirim sistemimiz için de önemli bir konudur. Besinler dişler yardımıyla parçalanarak sindirim sistemine ulaşabilmektedir. Çok sıcak, çok soğuk ve sert cisimlerle dişleri zorlarsanız, diş zedelenmesine ve kırılmalara yol açabilirsiniz. Diş dış görünüm açısından da önemli bir konudur. Besinler tüketildikten sonra dişlerin düzenli olarak fırçalanması gerekir. Fırçalanmadığında, diş boşluklarına giren besin artıkları burada bakteri oluşumuna neden olarak, dişlerin çürümesine sebep olur. Genellikle diş kayıplarının çoğu, dişlere gereken özenin gösterilmemesinden kaynaklanmaktadır. Dişlerin bakımı doğru şekilde yapılmazsa, diş çürükleri ve diş kayıpları sonucu, sizin gülüşünüzü, konuşmanızı olumsuz etkileyecek hale gelir. İnsan sosyal bir varlık olarak, bakımsız dişler yüzünden çevreyi rahatsız edebilir. Bazı dişler yapısı gereği bozuk olabilmektedir. Böyle durumlarda, diş konusunda farklı yöntemler kullanılarak, istediğiniz diş görünümüne sahip olabilirsiniz. Teknolojinin giderek gelişmesi tıbbında ilerlemesine neden olmuştur. Şekli bozuk dişler, kırılmış dişler veya tüm uğraşlara rağmen beyazlamayan dişlerde lamina diş kullanılarak, beyaz ve güzel görünümlü dişlere sahip olabilirsiniz.

Lamina Diş Nedir? Kimlerde Uygulanabilir?

Lamina Latince kökenli bir kelimedir. Yaprak anlamına gelmektedir. Eğer dişler formunu kaybetmişse, tamir edilemeyen kırılmalar meydana gelmişse ve bir türlü dişler beyazlamıyorsa, lamina diş tekniği uygulanmaktadır. Bu şekilde hem kendi dişinizi koruyabilir hem de kaplama sayesinde istediğiniz görünüme sahip olabilirsiniz. Uygulama yapılmadan önce dişleriniz uzman tarafından kontrol edilerek, kaplama yapılacak bölgeyi tespit eder. Daha sonra dişin bir macun yardımıyla kalıbını alınır. Sonrasında, kaplama yapılacak olan kendi dişinizin üzeri, 0.7 mm kadar inceltilerek, lamina dişin yeri hazırlanır. Bu işlemden sonra hazırlanan lamina dişler uygun bölgeye yapıştırılarak uygulanır. Bu sayede beyaz görünümlü dişlere sahip olabilirsiniz. Ayrıca, bu işlem uygulandıktan sonra, çok sıcak ve çok soğuk gıdalar tüketilmemesine dikkat edilmesi gerekir. Hem kendi dişinize hem de lamina dişe zarar verebilir. Bakımı düzenli ve doğru şekilde yapıldığında, kullanımı rahat bir kaplama tekniği olarak tavsiye edilmektedir.

Lamina Diş Uygulaması Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lamina diş uygulanmadan önce kişiler yapıştırma yöntemi kullanıldığını duyduklarında, ön yargılı düşünmektedirler. Fakat yapıştırma ile kaplama özelliğine sahip lamina dişte yüksek derecede yapıştırma özelliği bulunmaktadır. Bu yüzden uygulanan dişte, düşme, kayma gibi etkiler görülmez. Diş kaplama yapılma süresi, kişinin diş yapısının durumuna göre 1 veya 2 seans gibi aralıklarda değişme göstermektedir. Dişinizin kalıbı çıkacağı için bir süre beklemeniz gerekebilir. Normal ağız ve diş bakımı nasıl yapılıyorsa, aynı şekilde lamina diş kaplaması yapıldıktan sonra da günlük bakıma devam etmelisiniz. Ayrıca tüketilen gıdaların dişinize zarar vermemesine dikkat etmeniz gerekmektedir.

Lamina diş kaplama uygulaması yapılmadan önce dişlerinize çok zarar verilmeden inceltme işlemi yapılmaktadır. Diş kaplaması yapılmadan önce daha doğal bir görünüm için bu işlemin yapılması şarttır. Lamina dişin malzemesi sağlam ve dayanıklı bir malzemeden üretildiği için dişinize uygulandıktan sonra, uzun süre rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu kaplama işlemi kendi dişlerinize zarar vermeyecek şekilde yapılmasından dolayı, tercih edilen bir yöntemdir. Lamina dişin yapısı pürüzsüz olduğu için, kahve, çay, sigara gibi dişte leke bırakacak gıdalar tüketildiğinde, dişin rengini değiştirmez. Kaplanan beyaz renk aynı şekilde bozulmadan, uzun süre dayanabilmektedir. Her mesleğin bir uzmanlık alanı olduğu gibi, diş kaplama konusunda da uzman kişiler tercih edilmelidir. Çünkü diş kaplama hassas bir iştir. Diş kaplamada, kaplama yapılacak dişin estetik görünümünü kaybetmemesi gerekmektedir. Bu yüzden estetik algısı olan profesyonel kişiler tarafından uygulanmalıdır.Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez. Bu bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.


İletişim ve Adres

Adres: Büyükdere Cd. Saadet Apt. No:65 Kat:1 No:2 - Mecidiyeköy / Şişli İstanbul
E-Posta: info@nardent.com
Telefon:+90 (212) 211 11 53
GSM:+90 532 627 40 83