Pedodonti Diş Hekimliği Diş Tedavisi Pedodonti Tedavisi ve Fiyatları

Pedodonti Diş Hekimliği

Pedodonti Diş Hekimliği

 

Çocukların söz konusu olduğu her sağlık dalında Pediatrik bilimler öne çıkmaktadır. Pedodonti diş hekimliği de yine bu alanda öne çıkan ve çocukların diş ve damak tedavisi yapılması amacı ile yapılandırılmış bir bilim dalı ve uygulama alanıdır.

6 ile 16 yaş grubunda çocukların içinde bulunduğu yaş grubu için pedodonti diş hekimliği hizmetleri ülkemizde yeni yeni ortaya çıkan bir alan olsa da hali hazırda 30 yıllık diş hekimliği tecrübemiz ile diş hekimliğinin çocuklar söz konusu olduğunda dününü bugününü değil geleceğini de temsil ediyoruz.

 

Diş Tedavisi İçin Etkili Kontrolün Önemi

 

Çocuklar dünyaya geldikten sonra hızlı bir biçimde dişlerini büyütür ve değiştirmeye başlar. Fakat süt dişlerinin ortadan kaybolmasının ardından oluşan dişler hayat boyu sahip olunacak dişler olarak özenle korunması gerekmektedir. Fakat çocukların bunun bilincinde olması ve düzenli olarak fırçalaması kısaca diş koruma uygulamaları yapması için aile desteği belirleyici rol oynamaktadır. Zira çocukların küçük yaşlarda çikolata ve diğer tatlılara olan düşkünlüğü kısa sürede dişlerin çürümesine neden olabilir. Zira çikolata yasaklamaları ya da tatlı yasaklamaları yerine diş temizliği ve temizliğin öneminin aktarılması çocuğun bu bilinçle yetişmesine ve günlük hayatında dişlerini koruma alışkanlığını tetikleyecektir.

Dişler insan hayatı için iki kez oluşan araçlardır. Sindirim sisteminin ilk adımı olan çene içi diş ve damak etleri ayrıca diş etleri bu nedenle büyük bir özenle korunmalıdır. Zira son derece acılı olan diş hastalıkları kişinin günlük hayat konforunun %90 oranında bozulmasına ve yiyecek ve içeceklerden acı duymasına kadar ulaşan son derece zor bir yolu başlatacaktır.

Dişleri korumak için kurumumuzun çocuklara ve ailelere öncelikli olarak verdiği tavsiyeler bulunmaktadır. Fakat diş eti diş yapısı korunması ve güçlü kalması için sadece temizlik yeterli olmayacaktır. İnsan gen ve DNA yapısı ile pek çok özelliğini ailesinden almaktadır. Zayıf diş yapısı da aileden gelebilen bir uzantı olabilir. Fakat daha hamilelik döneminden başlayan dengeli beslenme doğum sonrasında ve çocuğun büyüme çağında da sürdürülürse diş etleri diş kökleri ve diş yapısı belirli bir oranda sağlamlaşacaktır. Ayrıca diş hastalıkları sadece diş ağrısı ya da diş çürümesine bağlı olarak değil çene yapısında bir deformasyon ile de ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle doğumu takip eden 6’cı ayda itibaren düzenli olarak diş muayenelerini Pedodonti branşında hizmet veren firmamızda gerçekleştirmeniz tavsiye edilmektedir.

 

Bebeğinizin Doğduğu Andan Sonra Beslenme Alışkanlıkları

 

Hizmet vermeye başladığımız 30 yılın ardından bilimsel tespitler ve ilerlemelere paralel olarak bebeklerin diş sağlığının korunması için bir dizi tedbirin alınması kurumumuzca tüm ailelere tavsiye edilmektedir.

Bebeklerinizi uyutma öncesi emzirmek doğru bir uygulama değildir. Zira bebeğin bu dönemde dişlerinin yeni çıkması ve temizleme durumunun mümkün olmamasından dolayı sadece tükürük atım yöntemi ile ağız içini kendisi temizlemektedir. Bu nedenle uykuya dalan çocuk tükürük atamayacak ve anne sütü dişleri çürütecektir.

Eğer çocuğunuzu uyutmak istiyorsanız nemli bir bez vasıtası ile bebeğin dişlerinin silinmesinden sonra bebeğin uyutulması doğru olacaktır.

Bebeklere şeker ve bal eklenmiş süt içirdikten sonra uykuya yatırmamanız dikkat edilmesi gereken maddelerden bir diğerdir. Ayrıca biberon bitinceye kadar yemeye zorlamak kusmayı tetikleyecek ve mide asidi kusmuk vasıtası ile dişe ulaşacaktır. Ayrıca biberon sıcaklığını kontrol etmek için dahi bebeğinizin biberonunu kendi ağzınıza sokmamanız gerekmektedir. Ayrıca meyve suları kısa süre içinde diş çürümesine sebep olmaktadır. Bu nedenle sıklıkla verilmemelidir.

Söz konusu hizmetler ve bebek diş sağlığı ile ilgili ayrıntılı eğitimler için kurumumuzla iletişim kurmanız ve çocuklarınızın diş sağlığını korumanız ve tedavilerinin yapılmasını sağlamanız uygun fiyatlı hizmetlerimiz ile sizleri bekliyor.

 Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez. Bu bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.


İletişim ve Adres

Adres: Büyükdere Cd. Saadet Apt. No:65 Kat:1 No:2 - Mecidiyeköy / Şişli İstanbul
E-Posta: info@nardent.com
Telefon:+90 (212) 211 11 53
GSM:+90 532 627 40 83