Pedodonti | Pedodonti Diş Hekimliği | Diş Eti Hastalıkları ve Tedavisi

Periodontoloji Diş Eti

Periodontoloji Diş Eti

 

Periodontoloji, dişlerimizi saran ve koruyan diş etlerinde meydana gelen hastalıklar ile ilgilenen branşımızdır. Merkezimize diş muayenesi için gelen bir hastanın ilk muayenesinde diş etlerinde bir rahatsızlık olduğu tespit edilirse Periodontoloji bölümümüze sevk edilir. Dişlerin iyi temizlenmemesi sonucunda ağızda biriken bakteriler dişlerde bir tabaka oluşturur. Bu tabaka zamanla diş taşına dönüşerek diş etlerine zarar verir. Diş etlerinde kızarıklık, kanama ve diş eti çekilmeleri başlar. Diş etlerinde meydana gelen hastalıklar dişleri etkiler.

Diş köklerini saran diş etleri çekildikçe dişler sallanmaya başlar. Müdahale edilmezse diş düşmeleri bile yaşanabilir. Diş etlerindeki hastalık dişlerinizi kaybetmenize sebep olabilir. Bu nedenle erken teşhis ve tedavi ile diş eti hastalıklarının ağız ve diş sağlığınız için tedavi edilmesi gerekir.  Diş eti rahatsızlıkları ağızda kötü bir kokuya neden olduğundan kişinin sosyal yaşantısı için de hiçte hoş olmayan durumlar yaratabilir.

 

Diş Eti Hastalıkları Nasıl Tedavi Edilir

 

Diş eti hastalıklarının tedavisinde ilk aşama diş taşlarının ve dişlerde oluşan plağın derinlemesine temizliği olmalıdır. Ağız ve diş sağlığı merkezimizde Periodontoloji bölümü uzman hekimlerimiz diş taşı ve tartar temizliği işlemini en mükemmel şekilde gerçekleştireceklerdir. Diş etlerinin sağlıklı olabilmesi için bu diş taşı temizliği sonrasında ağız ve diş temizliğinize çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Dişler diş etinden dişe doğru fırça hareketi ile fırçalanmalıdır.

Diş fırçası diş etinize zarar vermeyecek şekilde olmalıdır. Diş fırçalama sonrası mutlaka ara yüz fırçası ve diş ipi kullanılmalıdır. Ara yüz fırçası dişler arasında kalan yemek artıklarını ve bakterileri derinlemesine temizlemektedir. Diş ipi ise diş aralarındaki diş yüzeyinde oluşan plağı daha net yok etmektedir. Diş temizliği sonrası ağız suyu kullanmak da diş etlerinizi koruyan bir uygulamadır.

 

Diş Eti Operasyonları Neden Yapılır

 

Diş etlerinde oluşan hastalık diş köklerine kadar inmiş ise diş etlerinin açılarak yapılan operasyon ile diş köklerinin de temizlenmesi gerekli olabilmektedir. Merkezimiz Periodontoloji bölümü uzman doktorlarımız diş eti operasyonlarını kusursuz bir şekilde yaparak hastanın dişlerini kurtarmaktadır. Bu küçük operasyonlarda ağız içi çok iyi uyuşturulduğundan hasta acı ve ağrı hissetmez.

Çok uzun sürmeyen bu cerrahi operasyonda hastanın diş etleri açılarak diş köklerine kadar tüm diş taşı, tartar ve hastalıktan temizlenir. Sonrasında diş etleri dikilerek kapatılır. Bu operasyon sonrası bir hafta boyunca hasta yalnızca sıvı gıdalarla beslenerek diş etlerinin zarar görmemesine dikkat eder. Bir hafta sonrasında dikişler alınır ve hasta rahatlar. Bu cerrahi operasyon sonrası hastanın dişleri daha sağlam ve sağlıklı olur.

 

Periodontoloji Uzmanlık Alanı Çalışmaları

 

Ağız ve diş sağlığı merkezimizde Periodontoloji Bölümü uzman hekimlerimiz diş eti hastalıkları konusunda hastalarımıza en iyi tıbbi hizmeti sunmaktadır. Her hasta ile detaylı olarak ilgilenen doktorlarımız ağız içinde ve dişlerde meydana gelen ve ilerde oluşabilecek hastalık durumlarına müdahale eder. Diş eti sağlığının önemi konusunda uzmanlarımız hastayı bilinçlendirerek diş sağlığı için diş etlerinin sağlıklı olması konusunda uyarırlar. Diş eti sağlığı için dişlerin ve ağzın çok iyi temizlenmesi ve bakılması gerekmektedir. Diş bakımı konusunda hastaları uygulamalı olarak eğiten hekimlerimiz diş fırçalama teknikleri, diş bakımı için yapılması gerekli uygulamalar konularını detaylı olarak hastaya anlatırlar. Diş eti sağlığının önemi konusunda bilinçlenen hasta gerekli önlemleri aldığında artık daha sağlıklı dişlere ve diş etlerine sahip olacaktır.Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez. Bu bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.


İletişim ve Adres

Adres: Büyükdere Cd. Saadet Apt. No:65 Kat:1 No:2 - Mecidiyeköy / Şişli İstanbul
E-Posta: info@nardent.com
Telefon:+90 (212) 211 11 53
GSM:+90 532 627 40 83