Protez Diş Fiyatları - Nardent

Protez Diş Fiyatları

Protez Diş Fiyatları

Protez diş; çeşitli rahatsızlıklar ya da çarpma düşme gibi durumlar karşısında ortaya çıkan diş kaybetmelerinde ve öncelik estetik bozukluğun giderilmesi olan ve hastanın tekrar bir dişe sahip olabilmesini sağlayan bir tedavi biçimi olarak tanımlanabilir. Diş protezleri kullanmamızdaki amaç hastanın hayat kalitesini yükseltmektir. Zira bir diş kaybı; hem ağız işlevinde eksikliğe, hem konuşma bozukluğuna, hem psikolojik sıkıntılara yol açar. Diş kayıpları birçok sebepten dolayı söz konusu olabilmektedir. Bunların başında yeme, içme durumları gelir. Diş kaybı durumlarında en baş uygulama olarak protez diş uygulaması genel olarak hastalarımıza uyguladığımız tekniklerin başında gelir. Protez diş suni bir diş biçimidir. Doğala çok yakındır bu sebeple de ağız çene yapısına göre hastamıza bu tekniği uygularız. Ve aldığımız sonuçlar hem bizi hem hastamızı tatmin edici yöndedir. Tavsiyemizle birlikte gerçekleştirilen tedavi sonrasında hem estetik hem de ruhsal açıdan görevimizi başarıyla tamamlarız.

Protez dişlerde amaç hastanın kaybolmuş olan fonksiyonlarını gezi kazandırmaktır. Bu fonksiyonlar nedir diye soracak olursanız; estetik görünüm,konuşma zorluğu en baş özelliklerdir. Hastalarımıza tedavi esnasında önceliğimiz psikolojisini düzeltmek üzerinedir, zira doğru konuşmayı ve gülmeyi unutmuş hastalarla çoğu kez karşı karşıya kalırız ve hekim olarak başlıca görevimiz bunu tekrar kazandırabilmek olur.İkinci aşama tedavi aşamasıdır. Protez dişle yaşam kalitesini yükseltme diye işte biz buna diyoruz.

Protez Diş Fiyatları

Protez Çeşitleri ve Fiyatları

Sabir protezler, hareketli protezler, implant üzeri protezler. Sabit olanlar tek bir diş üzerine olan yapıştırmalardır. Hareketli protezler ise hiç diş olmayan ağızlara uygulanır. Protez diş fiyatları yapılan işlemlere göredir. Bu sebeple diş hekimleri tarafından fiyatlandırma yasaklanmıştır. Türk Diş Hekimlerinin düzenlendiği fiyatlar asgari düzeyde yayınlanır ; net bir bilgi yoktur ayrıca bu fiyatlar ilgili muayene yerine, diş hekimine hatta hatta kliniğin bulunduğu semte göre bile değişim göstermektedir. Bunların yanısıra kullanılan malzemenin kalitesi, ölçü maddesi ve kalitesi,aletlerin kalitesi bile protez diş yapımında fiyat aralığı yaratılmasında etkenler arasındadır. Bu sebeple biz hastalarımıza fiyat konusunda bilgi vermemekle yükümlüyüz. Gerekli kontrollerimizi yaptıktan sonra hastamıza yapılacaklar bilgisi verildikten sonra fiyat aşamasına geliriz. Biz bu konuda sağlıklı ve doğru karar vermek adına öncelik olarak hastamızdan bir ön görüşme ve randevu almasını öneririz. Sonra ilgili tetkikleri yapar, bilgisayar ortamında uygun seçenekleri gösteririz, hastamızla olan tercihlerimiz sonrasında da tedavi aşamasına geliriz. Biz misyon olarak fiyatlandırma aşamasını yıllar yılı bu şekilde yapmaktayız.

Protez Dişler Nasıl Temiz Tutulur

Protezler yemek sonrasında dikkatlice temizlenmelidir, bunlar için uygun temizleme kapsülleri bulunmaktadır. Özel protez fırçaları dikkatli ve özenli temizlemeler yapılmalıdır. Zamanla leke ve tartarlar oluşabilir bunun için de hekime başvurmak yeterli olacaktır.

Görünüm açısından, estetik açıdan ,oluşabilecek ağız kokusundan, protez altındaki dokunun tahriş olmasından ve ağızda bir enfeksiyon durumu yaşanmamasından dolayı temizliğine özen gösterilmelidir.

Protez diş fiyatlandırılmasında önemli etkenler arasında tedaviyi yapacak doktorun bundan önceki tecrübesi de önem taşır. Bu tedavideki başarıları, aldığı eğitimler, tecrübeleri dikkate değer olandır. Bu tür işlemlerin yapıldığı yerlerde bir o kadar önemlidir. Streil ortamlar aranır, bu bağlamda yapılan kliniğinde etkisi büyüktür. Kliniğin bulunduğu şehir, semt, çalışanları ve kalitesi de fiyat çizelgesinde belirli noktalara sahiptir. Aslında günümüzde diş tedavi yöntemleri genel anlamda bazı faktörler doğrultusunda net bir resme bürünür. Porselen protez diş de kullanılan markalar da fiyatlandırma açısından önem taşır.

Mesela porselen kaplamalarda fiyat aralığı oldukça fazla olur. Bunda da sebepler aslında üç aşağı ben yukarı aynıdır. İşlemi yapacak olan hekimin deneyimi, becerisi, kliniğin adı, başarıları, kullanılacak malzemeler, teknik ekip hepsi önem taşır. Bizim naçizane önerimiz fiyat araştırması yaparken uygun gördükleri klinikte muayene olup yapılacaklar hakkında bilgi sahibi olmaktır. Böylelikle bir emin olma içgüdüsü ile karşı karşıya kalırsınız. İlgili hekim beklentilerinizi bilmelidir, bu beklentileri cevap verebilecek nitelikte mi siz onu görebilmelisiniz. Bu da ancak karşılıklı bir konuşma-muayene ile sonuçlanabilir.Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez. Bu bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.


İletişim ve Adres

Adres: Büyükdere Cd. Saadet Apt. No:65 Kat:1 No:2 - Mecidiyeköy / Şişli İstanbul
E-Posta: info@nardent.com
Telefon:+90 (212) 211 11 53
GSM:+90 532 627 40 83