Zirkonyum Diş Nedir? Zirkonyum Diş Sağlıklı Mı? - NARDENT

Zirkonyum Diş Nedir? Zirkonyum Diş Sağlıklı Mı?

Zirkonyum Diş

Zirkonyum Diş Kaplama

Zirkonyum maddesi üzerinde yapılan araştırmalar ve incelemeler göstermiştir ki zirkonyum insan vücudu ile beraber çalışabilen ve herhangi bir alerji tarzı duruma yol açmayan bir metaldir. Böyle olması da özellikle diş alanında zirkonyumun her kişiye kolaylıkla uygulanabileceği bir maddedir. Zirkonyum insan bedeni ile barışık olarak çalışabilen bir malzemedir bundan dolayı her yaştan her insanda rahatlıkla kullanılabilir. Diş sağlığı açısından diş beyazlatma hizmetini de belirli aralıklarla almanız gerekir.

Zirkonyum Kaplama Hakkında Bilgiler

Zirkonyum metali diş tedavilerinde ve kaplamalarında kullanılmadan öncesinde metal destekli kaplamalar oldukça yaygın olarak kullanılıyordu. Daha sonra zirkonyuma geçilmesi ile bu alanda insanların yaşadığı sorunlar neredeyse tamamen ortadan kaybolmuş durumdadır. Zirkonyumun insan sağlığına herhangi bir zararı olmaması ve oldukça uzun süre dayanım göstermesi ile diş kaplamaları ve tedavilerinde  oldukça tercih edilen bir seçenek haline gelmiştir. Bazı avantajlarını ise şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Zirkonyum maddesi renk olarak gümüş beyaz bir renge sahiptir. Bunun yanı sıra zirkonyum maddesi yarı şeffaf bir yapıya sahiptir. Bunun anlamı ise oldukça beyaz ve parlak bir dişe sahip olmamızı sağlayacak olmasıdır.
  • Zirkonyum maddesi korozyon gibi oluşumlara karşı oldukça yüksek direnç göstermesinden dolayı uzun seneler boyu sağlamlığını korur.
  • Kaplama aşınması yaşanmayacağı için metal destekli kaplamalarda yaşanan ağızda metal tadı ve kötü tat hissi yaşanmayacaktır.

Zirkonyum diş alanında verdiğimiz hizmet sayesinde uzun seneler boyunca sağlamlığını ve parlaklığını kaybetmeyecek ve bembeyaz inci gibi dişlere kolaylıkla sahip olabileceksiniz. Bir diğer merak edilen husus ise zirkonyum metalinin diş etlerine ve ağız içerisine zarar vermesi durumudur. Bu konuda yapılan araştırmalar bizlere gösteriyor ki zirkonyum maddesinin insan bedenine zarar verme ihtimali yok denecek kadar düşüktür. Bu sayede gayet güvenle kullanabilecek bir kaplama malzemesidir. Aynı zamanda sahip olduğunuz implant dişlerin üzerine de zirkonyum kaplama yaptırabilirsiniz. İmplant diş fiyatları da ekonomik olması ile ön planda yer alır.

İmplatın ana maddesi olan titanyum ile zirkonyum maddesi arasında bilimsel bir tepkime yaşanmadığı bilinmektedir. Bundan dolayı yapılan implantlar üzerine zirkonyum kaplama rahatlıkla yapılabilmektedir. Sahip olmak istediğiniz dişler için gerekli olan tüm zirkonyum kaplama konusunda bizlere ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

 Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez. Bu bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.


İletişim ve Adres

Adres: Büyükdere Cd. Saadet Apt. No:65 Kat:1 No:2 - Mecidiyeköy / Şişli İstanbul
E-Posta: info@nardent.com
Telefon:+90 (212) 211 11 53
GSM:+90 532 627 40 83