Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları 2018 - Zirkonyum Nedir, Fotoğrafları

Zirkonyum Diş Kaplama

Zirkonyum Diş nedir?

 

Halk arasında ”Zirkonyum Diş” denilen zirkonyum destekli sabit protezler estetik ve dayanıklılık açısından metal destekli protezlere göre oldukça avantajlıdır. Zirkonyum elementi beyaz renkli olup ışığı yansıtmasından dolayı estetik açıdan oldukça avantajlıdır. Modern tıp uygulamalarında en önemli biyometaryellerden biridir.

 

Zirkonyum desteği ile inşa edilen sabit protezler hastaya özellikle ön bölgede estetik avantajlar sağlar. Estetik için önemli etkenlerden biri doğal dişlerin taklit edilerek diş renginin istenilen tona çekilmesidir. Doğal diş üzerine simante edilen zirkonyum diş renk kaynağını altındaki doğal dişten alarak ışık yansımaları sayesinde doğal dişe yakın renk tonlarını yakalar. Diş doktoru ve laboratuvar teknisyenlerinin müdahaleleri ve dental işlemleri sayesinde bu ışık geçirgenliği avantajı daha da manipüle edilerek doğal diş formuna çok yakın bir form elde edilir ki bazı çalışmalarda bu ayrım profesyonel olmayan gözlerin fark edemeyeceği kadar doğal formlar meydana gelir. Zirkonyum kaplama fiyatları için sayfayı kaydırın.

 

Zirkonyum diş kaplama uygulaması yapılmış hastalarımızın fotoğrafları, daha kaliteli görmek için lütfen fotoğrafın üstüne tıklayın.

 

 

Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları

 

En önemli cerrahi işlemlerden birisi olan zirkonyum diş kaplama ile ilgili tecrübe sahibi hekimlerimizden uygun teklifler alabilirsiniz. Yapılacak işlemlere ve diş sayısına göre fiyatlar değiştiğinden ücretsiz muayene sonucu zirkonyum veya diğer diş kaplama fiyatları almanız çok daha doğru olacaktır. Bir çok başarılı operasyonun resimlerini ve hikayesini iletişim bölümünden de talep edebilirsiniz. Videolar bölümünde ve sosyal medya hesaplarımızda güncel olarak takip edebilirsiniz.

 

Zirkonyum dişin avantajları nelerdir?

Zirkonyum diş kaplamalarının en önemli avantajı diş renklerinin düzenlenerek doğal diş görünümüne sahip olmaktır. Porselen dişlerde maalesef bu doğallık sağlanamamaktadır. Zirkonyum dişte ise rahatsız edici yapay görüntü elimine edilerek hastaya daha refah bir görüntü ve gülüş tasarımı
kazandırılır.

 

Bir diğer avantaj ise biyouyumluluktur. Zirkonyum diş kaplamaları hakkında yapılan araştırmalarda henüz olumsuz bir sonuca varılmamıştır. Zirkonyumun modern tıpta tercih edilme nedenlerinden en önemlisi budur. Metale alerjisi olan kan değerlerinde yüksek metal görülen hastalara kesinlikle zirkonyum destekli dişler tavsiye edilir.

 

Zirkonyumun son temel avantajı ise dayanıklılıktır. Zirkonyum diş kaplamaları oldukça sert ve dayanıklı altyapılardır ki bu denli güvenilir bir denge dental malzemelerde ender görülür. Dental alaşımlar sadece sert veya sadece dayanıklı olurken zirkonyum altyapılar her iki avantajı bir arada sunabilmektedir. örneğin Metal destekli dişler diş hekimliği aletleri ile düzeltilebilirken zirkonyum destekli dişler laboratuvar ortamlarında düzenlenebilir. Üretimi de sadece cad cam makinaları ile sağlanabilir.

Zirkonyum Diş Kaplama

 

Günümüz Diş Hekimliği’nde diş estetiğine verilen önemin artması sebebiyle geçmiş zamanlarda çokça kullanılmış ve hala kullanılmakta olan metal destekli porselen protezlerin yerini zirkonyum alt yapısına sahip sabit protetik dişler almaya başlamıştır.Bu değişimin başlıca sebebi var olan estetik kaygıları gidererek doğal görünüm ile fonksiyonu hastalara sağlamak adına daha uygun,biouyumlu doku dostu bir altyapı malzemesinin kullanımının gerekliliğinden kaynaklanmıştır.

Zirkonyum,sabit protetik tedavilerde öncelikli olarak tercih edilmeye başlanan bir alt yapı malzemesi olmakla beraber sağladığı avantajlar sayesinde kullanımının uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır.Zirkonyum destekli sabit protezler, ışığı geçirebilmeleri sayesinde metal destekli porselen protezlere göre çok daha estetik bir görüntü sağlamaktadır.Fonksiyonel olarak da zirkonyum diş kaplamalarının dişeti ile uyumu çok iyidir.Metal alt yapılı porselenlerde diş eti sınırında dışa doğru gri bir yansıma izlenebilir ama zirkonyum alt yapılı porselenlerde böyle bir durum söz konusu değildir. Metal destekli kaplamaların aksine dişetinde hastalık veya alerjik bir probleme neden olma durumu ağız hijyeni optimal seviyede sağlandığı müddetçe yoktur.

 

Zirkonyum alt yapılı porselenlerde alt yapı olarak metal yerine beyaz bir alaşım olan zirkonyum kullanılır.Bu bağlamda zirkonyuma beyaz metal de denebilir.Zirkonyum esaslı porselenler hem ön dişlerde kullanabilecek kadar doğal ve estetiktirler, hem de arka dişlerde kullanılabilecek kadar dirençlidirler.Zirkonyum alt yapı neredeyse metal altyapı kadar direnç gösterebilir. Bu nedenle zirkonyum esaslı porselenler ön ve arka dişlerde güvenle tercih edilebilirler.

Zirkonyum dişin kullanım suresi için çok önemli etkenler vardır.Bunlar sırası ile şu şekildedir;

1-Protez yapımında kullanılan alt yapı malzemesinin çok kaliteli olması gerekmektedir, zirkonyum denilince mutlaka her çeşit zirkon blok kalitelidir manasına gelmemekle beraber çok çeşitli kalitede zirkonyum materyalleri vardır, bu konuda çok kaliteli olanı tercih etmek lazımdır.
2-Zirkonyum tercih eden hastaların en başlıca beklentilerinden bir tanesi de estetik dişlere sahip olmaktır,bunun için laboratuar çalışması aşamasında mesleki alanda oldukça donanımlı kaliteli el becerisi yüksek olan teknikerler tarafından işlem yapılması gerekir
3-Zirkonyum çalışmasında en önemli kısım ise diş hekiminin hastanın tedavi sürecindeki performansı öncelikle hastanın klinik muayenesinden sonra beklentisinin ne olduğunu bilmesi ve ne kadar hastanın beklentisinin karşılanabileceği noktasında hastayı bilgilendirmesi gerekir .
4- Yapım aşamasına geçildiği zaman öncelikle hastadan geçici ölçü alınır sonra diş kesimi yapılır diş kesimi süresi ortalama diş sayısına göre değişmekle beraber bir ile dört saat arasında sürebilir,kesim bittikten sonra hastanın geçici dişleri takılır ve hastanın dişetlerinin toparlanması için birkaç gün dinlendirilir, hastanın ölçü aşaması için kliniğe geldiğinde daimi ölçüsü alınır zirkonyuma uygun çalışma yapılacak şekilde hazırlanıp kole kısımları ayarlanır,burada çok dikkat edilmesi gereken nokta laboratuar çalışması bilgisayar ortamında üç boyutlu şekline uygun olacak biçimde çalışma yapılacağından sıfır hata olması gerekmektedir.Cad-cam sistemi ile zirkonyum alt yapısı hazırlanır ve prova yapılır prova aşamasında zirkonyum alt yapının diş eti ve kole uyumu kontrol edilir,zirkonyum dişler için diş rengi tespit edilir ve bitim aşmasına geçilir .
5-Zirkonyum altyapının üst yapısı porselen ile çalışması tamamlandıktan sonra son provası yapılır hastanın son provada herhangi istek veya görüşü alınır sorun yoksa zirkonyum dişler cila işleminden sonra dişlerin yapıştırılması ve teslimi ile hastanın tedavisi tamamlanır.
6- Zirkonyum tedavisi tamamlanan hastaların kullanımında dikkat etmesi gereken şeyler öncelikle ağız hijyeninin çok düzgün olması lazım,ilerleyen zamanda dişeti problemi oluşmaması lazım,yapılan zirkonyum dişler için ağız hijyeninin sabah ve akşam diş fırçası ve akabinde ağız suyu gargarası kullanımı ile sağlanması çok önemli.
7- Zirkonyum tedavisinin süresi doğal dişlerde kanal tedavisi gereksinimi ve dişeti problemi olmadığı sürece Beş günlük sürede tamamlanır.

 Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez. Bu bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.


İletişim ve Adres

Adres: Büyükdere Cd. Saadet Apt. No:65 Kat:1 No:2 - Mecidiyeköy / Şişli İstanbul
E-Posta: info@nardent.com
Telefon:+90 (212) 211 11 53
GSM:+90 532 627 40 83